Garnitury 

Jest 11 produktów.
Showing 1 - 11 of 11 items

Co to jest garnitur?

Według definicji jest to męskie ubranie wizytowe, składające się z dwóch lub trzech części, na które składają się spodnie, marynarka oraz kamizelka. Jeżeli mowa o garniturach dwuczęściowych, są one wyposażone wyłącznie w spodnie i marynarkę. Zazwyczaj całość garnituru uszyta jest z tego samego materiału, oraz wykończona w po...

Co to jest garnitur?

Według definicji jest to męskie ubranie wizytowe, składające się z dwóch lub trzech części, na które składają się spodnie, marynarka oraz kamizelka. Jeżeli mowa o garniturach dwuczęściowych, są one wyposażone wyłącznie w spodnie i marynarkę. Zazwyczaj całość garnituru uszyta jest z tego samego materiału, oraz wykończona w podobny sposób, jednak daleko idąca moda ma również w zanadrzu projekty garniturów z różnych rodzajów tkanin, przy zachowaniu tego samego wykończenia. Znaczącym uzupełnieniem garnituru, aby całość prezentowała się jeszcze lepiej, jest oczywiście koszula, krawat oraz odpowiednie obuwie, które powinno idealnie pasować do całego stroju. Wbrew pierwszym założeniom projektantów mody, garnitur nie jest wyłącznie ubiorem męskim, jest on również chętnie zakładany przez kobiety, zaś na rynku mody powstaje coraz więcej projektów garniturów z przeznaczeniem wyłącznie dla kobiet. Garnitur zatem jest tak samo reprezentatywnym ubraniem męskim jak i żeńskim, noszonym na co dzień do pracy, na spotkania z przyjaciółmi, bądź na wyjątkowo oficjalne okazje.

Rodzaje garniturów

Możemy rozróżnić następujące typy garniturów:

  • Garnitury wizytowe - jest to najprostszy i najbardziej klasyczny model. Przeznaczony na wszelkie mniej formalne okazje;
  • Garnitury biznesowe - ten typ charakteryzuje się najlepszymi tkaninami oraz niezwykłą dbałością o detale. Ma on podkreślać prestiż osoby go noszącej;
  • Garnitury ślubne - stworzy specjalnie na tą jedyną okazję. Występują tutaj fantazyjne modele oraz połyskujące tkaniny;
  • Garnitur weekendowy - przeznaczony dla osób preferujących styl casual. Często wykonany z takich tkanin jak sztruks, len, czy aksamit.

Garnitur męski i dzisiejsza moda

Wiemy doskonale, iż moda z przed kilkudziesięciu lat, różni się od tej dzisiejszej, a garnitur z lat dwudziestych jest zupełnie inaczej skrojony i uszyty niżeli model garnituru z obecnego sezonu, chociaż często trendy modowe lubią się powtarzać. Poszczególne kroje, kolory i dodatki wracają do łask, zdobiąc nasze dzisiejsze stroje. Obecnie najmodniejsze są garnitury dwuczęściowe, gdzie kamizelka jest odrzucana, choć trzyczęściowe komplety z kamizelką również doskonale się prezentują, szczególnie w strojach ślubnych.

Kroje

Omawiając krój marynarki, warto wspomnieć iż do najmodniejszych należą te z klasycznymi klapami, jak również z ostro zakończonymi do góry. Marynarka od zawsze zapinana była na trzy guziki, obecnie w modzie dominują dwa, rzadziej spotyka się modele z jednym guzikiem. Tył marynatki również wykończony według panującego stylu, bez wycięć, z dwoma "rozporkami" w stylu angielskim, bądź z jednym dominującym w stylu włoskim. Wykończenie spodni, również zróżnicowane, dzielimy na modele z zakładkami, zaszewkami, bądź zupełnie gładkie.

Tkaniny

Garnitury męskie wykonywane są z różnych tkanin, głównie są to mieszanki wełny z włóknami sztucznymi, dla osób o wyjątkowych wymaganiach komfortowego noszenia, polecane są wysoko-skrętne tkaniny wełniane z domieszką jedwabiu, który nadaje garniturom pożądanego połysku. Kolorystyka jak to w modzie bywa, również w przypadku garniturów jest rozmaita, tutaj zawsze trendy i uniwersalny pozostanie czerń, granat, brąz oraz popiel. Latem częściej wybierane są jasne kolory, takie jak szarość, beż oraz biel.

Malibu - Producent garniturów

Jako producent garniturów męskich wiemy, że to właśnie dobrej jakości garnitur jest wciąż poszukiwanym i niezwykle popularnym ubiorem dla panów. Świetnie skrojony i idealnie dopasowany do sylwetki garnitur to dla wielu mężczyzn obowiązkowa część garderoby. Ich wybór jest ogromny, noszone są na co dzień, do pracy, podczas oficjalnych uroczystości, ale także w sytuacjach nieformalnych przez mężczyzn ceniących luźniejszą, sportową elegancję. Elegancki garnitur dodaje mężczyźnie pewności siebie, pozwala na zaznaczenie autorytetu czy pozycji. Niektórzy mężczyźni dzięki oryginalnemu garniturowi podkreślają swój indywidualny styl, gust i świadomość mody.

Nasza firma projektuje wszelkie możliwe typy garniturów, od klasycznych wizytowych, przeznaczonych na formalne okazje, przez garnitury biznesowe dla podkreślenia prestiżu czy weekendowe garnitury w stylu casual aż po garnitury ślubne, projektowane dla panów na tę jedyną i niepowtarzalną okazję, często oryginalne, wręcz awangardowe.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rozmaite kroje marynarek, zarówno te z klapami klasycznymi, jak i zakończone ostro do góry, zapinane na trzy lub dwa guziki i marynarki z wieloma różnymi wykończeniami tyłu. Również spodnie oferowane przez naszą firmę jako producenta garniturów wyróżnia nie tylko doskonały krój i jakość, ale także różnorodność stylów i modeli.

Wszystkie nasze garnitury wyróżnia także doskonały wybór tkanin, które mamy do Państwa dyspozycji, od mieszanek wełny z włóknami sztucznymi, aż po tkaniny wełniane z domieszką jedwabiu, nadające garniturom eleganckiego połysku.

Nasza firma jako producent garniturów oferuje klientom również wybór wielu różnych fasonów, wzorów i oczywiście rozmaitych kolorów w zależności od preferencji i potrzeb wszystkich kupujących.

Less
Więcej